Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z.s.

Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z.s.

V Pevnosti 13/4, Praha 2, IČO: 62933744, č.ú.: 2109512498/2700 UniCredit Bank

 

O SC JÚ Praha, z.s.


Sportovní klub v současnosti eviduje 403 členů. Členskou základnu tvoří z velké části žáci a studenti JÚŠ, ale také jedinci s rozličným zdravotním postižením z celé Prahy a okolí, kteří pravidelně dojíždějí na tréninky atletiky a atletické přípravky, boccii, cyklistiky, curlingu a lukostřelby. Doplňkově je možné účastnit se i florbalu, stolního tenisu, plavání, závěsného kuželníku, fotbalu, šachu či horolezectví.

Naši členové jsou registrovaní v České federaci Spastic Handicap, v České asociaci tělesně handicapovaných sportovců, v Českém Para sportu, v Českém svazu curlingu, v Českém lukostřeleckém svazu a České federaci boccii. Prostřednictví těchto svazů jsou našimi členy reprezentanti ČR, a to zvláště v atletice, boccie, lukostřelbě a curlingu.

SC JÚ Praha každoročně pořádá klasické lyžařské kurzy pro chodící ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu a úspěšně probíhají i kurzy jízdy na monolyži. Jako jediní v České republice organizujeme kurzy horolezectví pro jedince se zdravotním postižením, při kterých slaňují i lidé na vozíku.

SC JÚ Praha je od roku 1999 pravidelným pořadatelem Mezinárodního Mistrovství České republiky (MMČR) v boccie. Také organizujeme ligu curlingu vozíčkářů, MMČR v curlingu a Mezinárodní turnaj v curlingu, který od roku 2005 probíhá v nové curlingové hale na Roztylech. Nedávno jsme přidali i pořadatelství atletického kola Českého poháru.

Kromě těchto „velkých“ akcí pořádáme regionální turnaje a místní soutěže v jednotlivých sportech. Organizujeme vícedenní tréninkové kempy (atletika, cyklistika, lukostřelba a boccia). Pokud to finanční situace dovolí, realizujeme atletické sportovní soustředění běžců ve vysokohorském tréninkovém středisku i v teple u moře, jako přípravu na světové soutěže.