Úspěchy členů SC JÚ Praha na Mistrovství Evropy v para atletice 2018

V termínu 20. – 26. srpna 2018 v Berlíně se konalo Mistrovství Evropy v para atletice.
Mezi reprezentanty jsou i 4 členové Sportovního Clubu Jedličkova ústavu Praha ve složení: Kateřina Nováková, Rozálie Niké Mošovská, Anna Muziková a Anna Luxová. 

Všichni naši členové získali na ME medaili. Obrovský úspěch začal bronzem Kateřiny Novákové v hodu diskem v kategorii F54/55, která hodem dlouhým 16,13m získala bronzovou medaili. Mladá, teprve 15-ti letá Rozálie Mošovská překvapila v hodu oštěpem kategorie F53/54, kdy poslala oštěp na značku 11,15m a vybojovala pro české barvy a současně i pro SC JÚ Praha fantastickou stříbrnou medaili. Anička Muziková hodila nejlepší osobní výkon v kuželce kategorie F32 (16.24 m) a získala bronz. Ve stejný den Anna Luxová svým výkonem 8.10 m ve vrhu koulí kategorie F35 obsadila také bronzovou příčku.

Vyjádření trenéra Mgr. Pavla Martínka: „ Co jiného, než maximálně spokojený, může být trenér, jehož všichni jeho svěřenci si vezou medaile z Mistrovství Evropy??!! Děkuji všem, kteří se na skvělém výsledku našich atletů podíleli, a věřím, že medailisté budou vzorem a skvělou motivací pro naše mladé atlety a vůbec všechny sportovce SC JÚ Praha“.