Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z.s.

Podpora EUROVIA CS handicapovaným curlerům

Tisková zpráva

Podpora EUROVIA CS handicapovaným curlerům směřuje k paralympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu.

Praha, 24. října 2014 – Společnost EUROVIA CS se stala generálním partnerem českého týmu curlingu vozíčkářů fungujícího v rámci Českého svazu curlingu. Cílem dlouhodobé spolupráce je především materiální pomoc a podpora, jejímž vrcholem by měla být historicky první účast českých handicapovaných curlerů na příští zimní paralympiádě 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu.
V těchto dnech byla podepsána smlouva na sezónu 2014/2015. Jméno EUROVIA CS se objeví v názvu mezinárodní ligy vozíčkářů, jejímž pořadatelem je SC JÚ Praha. Rovněž bude k vidění na dresech při veškerých akcích, kterých se zúčastní česká reprezentace. Spolupráce curlerů a EUROVIA CS bude v praxi zahájena o nadcházejícím víkendu, kdy v Praze proběhne ligové kolo curlingu vozíčkářů s mezinárodní účastí.
„V rámci společenské odpovědnosti se již několik let věnujeme výchově a vzdělávání dětí. Nyní vstupujeme do zcela nového prostředí, mezi lidi, kteří i přes svůj handicap předvádějí neuvěřitelné výkony. Curling vyžaduje fyzickou zdatnost a strategické myšlení. To je sympatická kombinace, blízká i našemu profesnímu pojetí. Věřím, že jsme zahájili úspěšnou spolupráci, díky které všichni uvidíme český curling tým na paralympiádě,“ uvádí Martin Borovka, předseda představenstva EUROVIA CS.
„Curling je v Česku poměrně nový a rychle se rozvíjející sport. Pro curling vozíčkářů to platí dvojnásobně. Spojení se silnou a významnou značkou na českém stavebním trhu nám otvírá zcela nové možnosti. Věříme, že díky novému sponzorovi zlepšíme podmínky pro rozvoj handicapovaných curlerů a přilákáme nové hráče,“ doplnil Petr Slavík z Českého svazu curlingu.
Curling v České republice je poměrně mladým, ale dynamicky se rozvíjejícím sportem. Curling je unikátním sportem z několika pohledů. Je multigenerační, není věkově omezený, a navíc v týmech vozíčkářů musí být vždy muži i ženy zároveň, tudíž je i genderově vyvážený.
Stavební skupina EUROVIA CS je společensky odpovědná firma. Mezi klíčové projekty v oblasti společenské odpovědnosti řadí partnerství v projektu Rozhlédni se! Jde o vzdělávací projekt Nadačního fondu Kolečko v oblasti bezpečnosti v silničním provozu.

Kontakt pro další informace:
Iveta Štočková
tisková mluvčí a vedoucí útvaru komunikace a marketingu
T/ +420 224 951 349
Gsm/ +420 731 602 380
E/ iveta.stockova@eurovia.cz
www.eurovia.cz

Napsat komentář