Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z.s.

Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z.s.

V Pevnosti 13/4, Praha 2, IČO: 62933744, č.ú.: 2109512498/2700 UniCredit Bank

ATLETI

Anna Muziková
Hod kuželkou

Pilně dochází na tréninky. Anička se zúčastnila i mezinárodních závodů např.: ME v Berlíně nebo Gran Prix v Dubaji, kde bojovala ze všech svých sil. Každý rok jezdí na lyžařský výcvik do Itálie a navíc se ještě věnuje paraboxu, kde má též pěkné výsledky!

Adéla Učňová
Disk, oštěp, vrh koulí

je velmi aktivní sportovkyní a je moc ráda, že přestoupila do SC JÚ PRAHA. Je snaživá a jezdí s námi závodit po republice, a pokud bude ve své sportovní kariéře i nadále takto pokračovat, věříme, že se již brzy podívá i na nějaké mezinárodní závody. Je to také vášnivá lyžařka a v prosinci s námi byla na lyžařském kurzu v Itálii.

Anna Luxová
T35 – běhy, vrh kouli

Závodí za reprezentaci ČR a za naši trikoloru usilovně bojovala i na Paralympiádě! Je to velmi ctižádostivá atletka, která si jde za svým cílem a na jejích výsledcích je to znát. Jen tak dál a ještě dál, Aničko!

František Serbus
Kuželka, disk

Co všechno přinese rok 2019? To ani sám nevím, tak prostě půjdu za tím, co je pro mě v životě důležité. Začnu od začátku roku. Jak všichni víte, tak jsem se vrátil k atletice. Týdenní náplní je moje zaměstnání. Ano vím, to mají všichni, jenomže jsem k tomu přidal každodenní dřinu ve fitku. 11. 2. jsem odletěl do dubajských krajin, kde jsem reprezentoval naši zemi. První disciplínou v prvním závodu byla kuželka s výkonem 27,91. To stačilo na bronzovou medaili. V druhém závodě jsem startoval v kuželce a disku a přinesl hned 2 medaile, stříbro a bronz. Ve třetím závodě, a to přímo v Dubaji, jsem měl jen kuželku a výkon byl velice slibný. Pokořil jsem 30metrovou hranici, což mi vyneslo bronz. Po návratu do ČR jsem se vrátil do zajetých kolejí s myšlenkou neusnout na vavřínech a makat dál. Věděl jsem, že mě čeká náročné soustředění na Kanárských ostrovech. Soustředění proběhlo podle mých očekávání a tvrdá příprava přišla vhod. Musím se zmínit i o 11. 3., kdy jsem se stal nejšťastnějším chlapem na světě a diky Lucince jsem změnil status na zadaný. 

Po Kanárech a týdnech trénování by bylo fajn zjistit, jestli ta dřina má smysl. V Nymburku na soustřední jsem věděl, že ano. Když jsem v kuželce atakoval 35metrovou hranici, tak jsem si byl jist, že do Pardubic jsem skvěle připraven. Dne 5. 5. jsem startoval na Velké ceně Pardubic, kde jsem prodal to, co jsem v posilovně získal, a s výkonem 32,80 jsem velice spokojený, jelikož český rekord byl 30,71. A to jsem netušil, že je to nejlepší výsledek mužů.     

Tyto výsledky by nebyly bez podpory rodiny, přátel a hlavně SC Praha a dalších sponzorů, kteří mi umožnili být dobrým sportovcem a reprezentantem. 

Fanda Serbus