World Para Athletics Grand Prix – Dubai, UAE

World Para Athletics Grand Prix – Dubai, UAE

Termín: 17.-24.3.2017

 

První letošní závody světového poháru v atletice vozíčkářů a dalších tělesných postižení proběhlo v Dubaji. Mezi reprezentanty ČR byly 3 atleti vozíčkáři z SC JÚ Praha (K.Nováková, F.Serbus, A.Muziková).

Všichni podali skvělé výkony a ve světové konkurenci se rozhodně neztratili.

František Serbus v kategorii F32 vybojoval bronz v hodu kuželkou výkonem 25,99m a Katka Nováková stejný kov o pár hodin později v disku, kdy si hodem dlouhým 17,81m, zlepšila svůj osobní rekord o 2metry!!!  

Další závodní den měl pouze Fanda svoji oblíbenou disciplínu-disk a opět nezklamal. Hodem dlouhým 16,33 zajistil další medaily, tentokrát stříbrnou!!

Ve třetím soutěžním dnu startovala  Anna Muziková v hodu kuželku kategorie F32 a díky osobnímu rekordu 15,12m obsadila hezké 7.místo.

Ten samý den startovala také Kateřina Nováková v hodu oštěpem a pouze 10cm ji chybělo na stříbro…ale i další bronz je parádní a opět si vytvořila nový osobní rekord výkonem 12,07m.

Poslední závodní den startovala pouze Katka ve vrhu koulí, která ji zdaleka nevyšla tak, jako předešlé disciplíny a výkon 4,92 stačil pouze na 6.příčku.

 

Závody v Dubaji byly pro naše reprezentanty ČR i Jedle velmi úspěšné a děkujeme Nadaci Jedličkova ústavu za finanční podporu, bez které bychom se závodů mítinku nemohli zúčastnit!

 

 

Napsat komentář