Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z.s.

Finále Evropského poháru v německém Wiesenbadenu

V srpnu se 17. – 18. 8. 2019 se sjeli do německého Wiesbadenu nejlepší evropští para lukostřelci. Na základě dosažených výsledků z dvou kol Evropského poháru, které proběhli v italské Olbii a v Novém Městě nad Metují, postoupili do finále 4 nejlepší jednotlivci a 4 nejlepší mixtýmy.
 
Českou republiku reprezentovali David Drahonínský a Tereza Brandtlová v kategorii W1.
David v sobotním semifinále po vyrovnaném výsledku prohrál až v rozstřelu s domácím závodníkem Uwe Hertlem, který dal 10 a David pouze devět bodů a tak ho čekalo bronzové finále s ruským reprezentantem. 
” I když jsem do Německa odjížděl s nejvyššími ambicemi, tak jsem rád, že jsem prohrál s Uwem. Je to můj kamarád a bylo neuvěřitelné sledovat jak ho domácí publikum podporovalo a prohrál jsem nejmenším možným rozdílem a to se občas stane, že vás někdo porazí a Uwe byl v tu chvíli ten lepší”
 
V neděli David společně s Terezou postoupili do finále přes silný ruský tým a ve finále narazili na evropské jedničky z Itálie, i když byl souboj velice vyrovnaný a po 8 šípech bylo skóre těsně ve prospěch českého týmu, tak v další polovině závodu česká dvojice nastřílela lépe než Italové a mohli vítězně zvednout ruce nad hlavu.
 
“Bylo to super a Tereza to zvládla skvěle. Střílí teprve druhým rokem a tohle bylo její první finále a je to krásná tečka za uplynulou sezónou a ocenění naší společné práce”
 
 
Odpoledne nastoupil David proti ruskému reprezentantovi a i když byl výkon obou borců vyrovnaný, tak nakonec zvedl ruce vítězně nad hlavu David.
Tereza zvládla porazit ve svém bronzovém finále britskou reprezentantku a tak si čeští lukostřelci odvezli z německa každý dva cenné kovy a poslechli si společně s diváky i českou hymnu během slavnostního ceremoniálu, kdy jim byli předány medaile.
Teď už Davida čekají pouze závody v Česku a potom začne spřádat plány na další rok, během kterého se bude chtít co nejlépe připravit na hry do Tokia.

Napsat komentář